top of page
Річний звіт про діяльність закладу освіти за 2019-2020 н.р.

ЗВІТ

керівника Комунального закладу

«Лисичанський дошкільний навчальний заклад(ясла-садок) №14 «Теремок»

Варган Ганни Федорівни

перед громадськістю та колективом

Шановні колеги, батьки, громадськість!

     Даний звіт зроблений на підставі наказу Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 р. № 178 «Про затвердження Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю» та з метою інформування громадськості про діяльність дошкільного навчального закладу в 2019-2020 навчальному році.

Завдання звітування:
 1.     Забезпечити прозорість, відкритість та демократичність управління навчальним закладом.
 2.     Стимулювати   вплив  громадськості    на     прийняття та виконання керівником відповідних рішень у сфері управління навчальним закладом.

  • Конституції України;

  • Закону України «Про дошкільну освіту»;

  • Положенням «Про дошкільний навчальний заклад»;

  • «Про охорону дитинства»;

  • Конвенції «Про права дитини»;

  • Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів (затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України від 24.03.2016 № 234);

  • Гранично допустимого навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форм власності, затвердженого наказом МОН України від 20.04.2016 № 446, та іншим процесуальним законодавством та нормативно правовими актами, які регламентують діяльність закладів дошкільної освіти в Україні;

  • Базового компоненту дошкільної освіти;

  • Колективного договору між адміністрацією, профспілковим комітетом та   трудовим колективом;

  • Правилами внутрішнього трудового розпорядку;

  • посадових інструкцій;

  • Статуту закладу;

  • освітньою програмою  «Українське дошкілля».

  1. ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.МЕТОДИЧНА РОБОТА

        Методична робота з педагогічним колективом була спрямована на реалізацію підвищення професійного рівня педагогів, координації зусиль педагогічних працівників ДНЗ на вирішення конкретних педагогічних проблем, обумовлених річними завданнями, а саме:

  • Розробити і впровадити  в освітній процес синтезовану модель  еколого - розвивального середовища  для використання  у повсякденній  роботі з дітьми дошкільного віку.

  • Вдосконалити базове розуміння та професійну компетентність    педагогів   дошкільного закладу   з питання наступності між дошкільною та початковою  ланкою в  рамках впровадження концепції Нової української школи.

  • Формувати мовленнєву компетенцію дітей дошкільного віку, приділяючи особливу увагу  використанню художньої літератури в освітньому  процесі  ЗДО.

      Для реалізації зазначених завдань у річному плані роботи закладу було визначено комплекс управлінських, методичних, організаційно - педагогічних форм роботи. На педагогічних радах, виробничих нарадах, нарадах при завідуючій, інструктивно - методичних зібраннях реалізація зазначених вище завдань аналізувалась, вносились корективи, щодо удосконалення роботи закладу.

    Однак, не всі річні завдання вдалося реалізувати. У зв`язку із загальною пандемією COVID-19, заклад вимушений був призупинити функціонування у звичному режимі з 12.03.2020р. та відновити роботу у режимі адаптивного карантину з 02.06.2020р. Тому робота  над річним завданням  екологічного напрямку триватиме у наступному навчальному році.

      Протягом 2019-2020 навчального року 3 педагогічних працівника (Жукова Т.М., Мокрищева І.М., Мільцева О.М.)пройшли курси підвищення кваліфікації на базі ЛОІППО. В дошкільному закладі атестувались 2 педагоги -Януш О.В., на підтвердження «11 тарифного розряду», Мокрищева І.М. на «відповідність займаній посаді», а також Варган Г.Ф., завідувач на «відповідність займаній посаді».

Для підвищення педагогічної майстерності та вдосконалення власного професіоналізму, педагоги закладу дошкільної освіти №14 «Теремок» приймали участь у різноманітних заходах, а саме:

  •  ІХ Міжнародному фестивалі педагогічних інновацій ;

  •  Проектах професійного розвитку ЛОІППО

«Педагог в інклюзивному просторі: траєкторії фахової актуалізації», «Самоменджмент закладів дошкільної освіти», «Партнерська взаємодія з батьками-необхідна умова успішного інклюзивного навчання», «Національно-патріотичне виховання в діяльності закладів дошкільної освіти»;

  • «Педагогічному профтесті»(інтернет-портал рейтингу освітніх закладів України);

  •  ЛАЙТ-КОНКУРСІ (інтернет-портал рейтингу освітніх закладів України):

                                                                                    «Краще оздоблення актової зали ЗДО» (ІІІ місце)

                                                                                    «Краща групова кімната ЗДО» ( V, VI місце)

                                                                                    «Краща спальна кімната ЗДО» ( ІІ місце)

  • Конкурсі Лисичанського педагогічного коледжу Луганського національного університету імені Тараса Шевченка «Школа здоров’я» серед студентів, учителів закладів середньої освіти та вихователів закладів дошкільної освіти -  І місце

  • Вебінарах:

MCFR Цифрове видавництво

«Як організувати освітній процес під час карантину»;

«Як психологічно протистояти стресогенності пандемії»;

«Як організувати методичну роботу віддалено»;

Організація роботидитсадка в умовах карантину»;

«Розвиток творчих здібностей дошкільників засобами ТРВЗ

(робочі кейси)»;

«Онлайн – тести як інструмент перевірки знань в умовах дистанційного та стаціонарного навчання. Як зробити свої тести надсучасними».

Освіта України

«Дошкілля: як створити розвивальне середовище в групі та

позбавитися методичного мотлоху».

  • Проект ЄС вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні «Безпечність харчових продуктів:сучасне законодавство, сумлінний керівник, відповідальний споживач».

  • Міський конкурс «Вихователь року» (учасник Януш О.В.)

      З метою підвищення теоретичного рівня та фахової підготовки колективу були придбані новинки методичної літератури, наочні матеріали, розвивальні та дидактичні ігри.  Також проведена підписка на фахові видання: «Вихователь-методист дошкільного закладу», «Практика управління  дошкільним закладом», «Медична сестра дошкільного закладу».

  Вихователем-методистом Жуковою Т.М. та вузькими спеціалістами (психологом Горбіковою Ю.Ю., інструктором з фізкультури Кім А.А.) постійно проводились консультації, семінари, семінари-практикуми, майстер-класи, тематика яких відповідала річному плану.

  Практичним психологом Горбіковой Ю.Ю. була проведена робота з питань реалізації психологічного супроводу батьків, дітей, педагогів. Успішність вирішення поставлених задач спиралась на нормативно – правову базу, участь у методичних нарадах, робочих нарадах, опрацювання літератури, відвідування консультацій у методиста психологічної служби міського методичного кабінету, міських методичних об`єднань.  Робота психологічної служби закладу вважається на достатньому рівні. 

3. АНАЛІЗ ПЕДАГОГІЧНОГО СКЛАДУ

    Заклад дошкільної освіти у 2019-2020 н.р. був недоукомплектований педагогічними кадрами. Відсутність музичного керівника та інструктора з фізичної культури вплинули на організацію освітнього процесу. Однак, з березня місяця в закладі вже працює інструктор з фізкультури Кім А.А., а з липня місяця – музичний керівник Матяж К.О. Таким чином, до педагогічного складу входять 10 працівників,серед яких - з вищою освітою – 7 осіб. Мають кваліфікаційну категорію: «спеціаліст другої категорії» - 2, тарифікаційний розряд – 8 осіб. Педагоги дошкільного навчального закладу продовжують здобувати освіту у навчальних закладах. Так, виховательМільцева О.М. у 2020 році закінчила магістратуру у«Луганському національному університеті ім. Т.Шевченка» в м. Старобільськ за напрямком «Дошкільна освіта».

   Упродовж навчального року адміністрація дошкільного навчального закладу приділяла увагу підвищенню фаховой майстерності педагогів, а саме - відвідуванню методичних об’єднань, проходженню курсів підвищення кваліфікації, самоосвіті.

    Аналіз даних про педагогічних працівників засвідчує, що колектив дошкільного закладу здатний працювати ефективно, творчо. Більшість педагогів працюють в закладі багато років, вміють доцільно організувати свою діяльність, знаходять творчі шляхи для підвищення рівня освітнього процесу. З`являються і молоді фахівці, які потребують наставництва та обміну досвідом, однак мають хист та бажання вправляти себе і розвивати у дошкіллі. Педагоги   мають змогу   обирати тему самоосвіти, над якою  можуть працювати не один рік та розповсюджувати досвід серед колег.

4. ОРГАНІЗАЦІЯ ХАРЧУВАННЯ ТА МЕДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ

      Умови для організації харчування в дошкільному закладі задовільні. Харчоблок має необхідне приміщення, забезпечений проточною гарячою (бойлер) та холодною водою. Стан матеріально–технічного забезпечення харчоблоку задовільний. В достатній кількості є кухонне обладнання . Завдяки  фінансуванню з  місцевого бюджету міським відділом освіти Лисичанської міської ради харчоблок було  оснащено виробничими столами (5шт), мийками (1-но, 2-х та 3-секційними), стелажем (на 5 полиць) для сушіння посуду, каструлями 20л. (2шт), 30л. (2 шт).

 Також за рахунок бюджетних коштів ДНЗ забезпечений необхідною кількістю миючих, дезінфікуючих та чистячих засобів.

         Але є нагальна потреба щодо проведення капітального ремонту– заміни старих електричних, вентиляційних комунікацій, заміна кахельної плитки на стінах та підлозі.

      З січня 2020 року вартість харчування на дитину становить 30 грн. в день. Оплата батьками проводиться в розмірі 50% від цієї суми. Меню різноманітне. Щодня діти отримують необхідні продукти - фрукти, соки, овочі, м'ясопродукти, молокопродукти, крупи, риба свіжоморожена. Аналіз виконання норм харчування за 2019 рік та І півріччя 2020 року показав, що харчування дітей було раціональним, збалансованим, різноманітним. Вартість харчування становило 30 грн. в день на одну дитину (дошкільні групи), 20 грн.– група раннього віку.

    Старшою медичною сестрою Мухіною Л.В. складається меню-розкладка з урахуванням двотижневого перспективного меню. З боку завідувача та медичної сестри здійснюється систематичний контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних умов організації харчування. Готуючи страви, кухарі дотримуються технології приготування їжі, нормативного об’єму страв. Режим харчування здійснюється відповідно до режиму кожної вікової групи. 

      Продукти харчування та продовольча сировина надходходять із супровідними документами відповідно до нормативних вимог. Контроль за правильним зберігання і дотриманням  термінів реалізації продуктів харчування здійснюється старшою медсестрою Мухіною Л.В., завгоспом  Юшиною С.С.

       Документація по харчуванню в закладі дошкільної освіти ведеться за формою і заповнюється своєчасно. За результатами перевірок Держпродспоживслужби  грубих порушень санітарного стану приміщень харчоблокута організації якості харчуванняза впровадженою системою ХАССП не виявлено.

        Організація медичного обслуговування дошкільників здійснюється відповідно до вимог діючого законодавства. Медична сестра проводить профілактичні заходи в тому числі обов’язкові огляди, контроль за станом здоров’я, за фізичним розвитком дітей. Згідно графіку - антропометричні виміри дітей, оформлення довідок до школи.

Для зниження захворюваності дітей колективом ведеться робота, зокрема :

1. Організація роз’яснювальної роботи з дітьми та батьками з профілактики захворювань.

2. Контроль за систематичним щепленням дітей.

3. Дотримання вимог санітарії.

4. Здійснення загартування вихованців.

5. Організація фізичного виховання.

6. Чітке дотримання режиму.

7. Взаємодія медсестри дошкільного закладу з дитячою поліклінікою.

    Дошкільний навчальний заклад забезпечений медикаментами у повному обсязі за рахунок бюджетних та благодійних внесків батьків: медичний кабінет має у наявності пакет для надання невідкладної допомоги, жарознижуючі препарати, пакет препаратів та засобів для надання допомоги при травмах. Працівники дошкільного закладу проходять медичний огляд вчасно, відповідно до встановленого графіку.

   Проводилась санітарно-просвітницька робота серед батьків - санітарні бюлетені, бесіди, консультації індивідуальні та на сайті закладу. Безпосередньо у групах проводилася консультативна робота з батьками щодо оздоровлення дітей вдома та в умовах дитячого садка, а також роз`яснювальна робота в умовах карантину (COVID-19).    

5.СИСТЕМА РОБОТИ ЗАКЛАДУ  ЩОДО ПОПЕРЕДЖЕННЯ ТРАВМАТИЗМУ

    В закладі забезпечено виконання законодавчих, нормативних актів,наказів, рішень, інструкційних матеріалів з охорони праці, приписів органів державного нагляду з охорони праці. Робота з безпеки життєдіяльності планується відповідно до Базового компонента дошкільної освіти (нова редакція) та проводиться із залученням дітей, батьків та працівників ДСНС до різних форм роботи: занять, ігрової діяльності, театралізованої діяльності, свят та розваг, конкурсів, бесід (індивідуальні, групові та колективні), моделювання ситуацій та їх розв’язання. Діяльність адміністрації спрямована на виховання в учасників освітнього процесу дошкільного навчального закладу якостей свідомого і обов’язкового виконання правил і норм безпечної поведінки в повсякденній діяльності і в умовах надзвичайної ситуації; формування навиків безпечної поведінки у різних нестандартних ситуаціях, формування знань про правила самозбереження, дорожнього руху, з протипожежної безпеки. Були проведені практичні заняття з учасниками освітнього процесу   «Евакуація дітей на випадок пожежі», «Відпрацьовування алгоритму дій колективу закладу під час виникнення надзвичайної ситуації». В закладі ведеться робота щодо безпеки життєдіяльності працівників.  Своечасно видаються накази, проводяться вступні, первинні, повторні інструктажі.  У закладі створені безпечні умови для освітнього процесу.

6. РЕЗУЛЬТАТИ РОБОТИ ЩОДО УКРІПЛЕННЯ

МАТЕРІАЛЬНОТЕХНІЧНОЇ БАЗИ

      Небайдужість, творчість та активність – основні двигуни покращення роботи закладу,розвитку його матеріально-технічної бази. Я вдячна всім працівникам, батькам, які йдуть назустріч та налагоджують контакт з адміністрацією закладу у вирішенні нагальних питань.

     Дякую Раді ДНЗ №14 «Теремок», яка бере активну участь в діяльності дошкільного закладу, всебічно сприяє покращенню матеріально-технічної бази, залучає батьків до участі в житті дитячого садка, організації свят і розваг для дітей.

     Слід зазначити, що фінансово-господарська діяльність дошкільного навчального закладу упродовж 2019-2020 навчального року здійснювалась за рахунок бюджетних коштів та благодійних внесків батьків дошкільників, завдяки чому була покращена матеріальна база закладу, а саме:

за рахунок бюджетних коштів:

  • монтаж протипожежного люка ;

  •  виконання робіт з поточного ремонту облаштувань захисту від блискавки;

  • виконання поточного ремонту з вогнезахисної обробки дерев`яних конструкцій даху;

  • доводчики дверні;

  • мийки виробничі (1-,2-,3- секційні);

  • каструлі з кришкою, 20л.,  30 л. – 4 шт.

  • медикаменти;

  • придбання миючих та чистячих засобів для посуду;

  • дезинфікуючих для туалетних кімнат ;

  • для проведення дезінфекції Хлорантоїн;

  • медичні маски;

  • гумові рукавиці;

  • антисептик для рук;

  • пірометри – 2шт.;

  • медикаменти за затвердженим переликом МОЗ.

за рахунок благодійних внесків батьків:

  • ремонт та обладнання кабінета практичного психолога;

  • облаштування кабінету завгоспа;

  • ремонт холодильника на харчоблоці;

  • ремонт пральної машинки;

  • ремонт електропечей;

  • виготовлення та встановлення обладнання «Корабель» на ігровому майданчику;

  • заміна шифера на горищі;

  • покос трави;

  • обладнання спуску на шляху евакуації;

  • встановлення сендвіч-пакету у групі «Ромашка»;

  • придбання господарських товарів;

  • придбання засобів індивідуального захисту (маски, рукавички);

  • оплата інтернету;

  • придбання канцелярських товарів;

  • придбання  тканини для оформлення музичної зали, костюмів;

  • новорічні прикраси;

  • розетки, вимикачі;

  • придбання миючих, чистячих засобів;

  • придбання комплектуючих  для встановлення мийок на харчоблок, ремонту меблів, сантехніки по групах;

  • методична література;

  • лампи для зовнішнього освітлення.                                                                                                    Аналізуючи роботу закладу за минулий  навчальний рік можна зробити  наступний висновок:    у закладі дошкільної освіти №14 «Теремок» на достатньому рівні створено умови для надання якісних освітніх послуг, комфортного та безпечного перебування дітей.                                               Як керівник, можу стверджувати, що успіх  в роботі закладу - це не особиста заслуга однієї людини, це - успіх багаторічної плідної праці всього колективу, взаємодії з батьківською громадськістю.  Щиро висловлюю подяку всім небайдужім  до  проблем нашого  затишного «Теремочка», вирішення яких дозволяє   дітям   фізично розвиватись, навчатись, виховуватись, реалізувати свої здібності, весело і щасливо жити та бути здоровими.  

Зібратись разом  - це початок,

триматись разом -  це прогрес,

працювати разом -  це успіх!

 

Дякую за увагу.

З повагою, Ганна Варган.

Новый точечный рисунок (2).bmp
bottom of page