top of page
Річний звіт про діяльність закладу освіти за 2018-2019 н.р.

ЗВІТ

керівника Комунального закладу

«Лисичанський дошкільний навчальний заклад(ясла-садок) №14 «Теремок»

Варган Ганни Федорівни

перед громадськістю та колективом

 

Шановні колеги, батьки, громадськість!

 

« Дві речі, які ми особливо цінуємо, — 

це наша репутація та наше життя»

 

       Я, Варган Ганна Федорівна, керівник закладу дошкільної освіти №14 «Теремок» була призначена на посаду завідувача 05 квітня 2018 року згідно наказу відділу освіти Лисичанської міської ради №40 від 04.04.2018р. Відповідно до «Положення про дошкільний навчальний заклад», а також «Положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю», затверджений наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 р. №178, звітую сьогодні перед вами про свій персональний внесок у підвищення рівня освітнього процесу установи протягом 2018-2019 навчального року. 

Завдання звітування:
 1.     Забезпечити прозорість, відкритість та демократичність управління навчальним закладом.
 2.     Стимулювати   вплив  громадськості    на     прийняття та виконання керівником відповідних рішень у сфері управління навчальним закладом.

       Як керівник закладу, у своїй діяльності протягом звітнього року, я керувалась Конституцією України, законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про загальну середню освіту», «Про основні засади мовної політики в Україні», Положенням про  дошкільний навчальний заклад,  Статутом  навчального закладу, Правилами внутрішнього трудового розпорядку та чинними нормативно-правовими документами в галузі освіти у цілому та  дошкільної освіти зокрема.

  1. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА

Дошкільний навчальний заклад №14 «Теремок» знаходиться за адресою: м. Лисичанськ , вул. Карла Лібкнехта, 26 –а, розрахованийна 75місць.

  • Мова навчання                           –    українська

  • Кількість груп усього                –   4

  • з них групи раннього віку       –   1

  • дошкільні                                      –  3

  • Режим роботи ДНЗ                     –  10,5 годин

  • Кількість вихованців                –   96

  • Кількість працівників

                                      усього               –  34

  • педагогічний персонал             – 12

  • обслуговуючий персонал         – 22

         Режим роботи закладу: з 07:00 до 17:30, діяльність дошкільного навчального закладу регламентується планом роботи, який складений на навчальний piк та освітньою програмою закладу, а також планом на літній оздоровчий період з 01.06.19р. - 31.08.19р.

       Органом громадського самоврядування в закладі є загальні збори колективу закладу та батьків або осіб, які їх замінюють.

       Враховуючи сучасні вимоги, я використовую стиль керівництва більш близький до демократичного, так як більшість рішень приймаються на основі врахування думки колективу й інтересів справи. В колективі створюється такий мікроклімат, коли успіхи кожного сприймаються позитивно, ініціатива й самостійність підтримується. Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а заради позитивного кінцевого результату.Управлінські рішення та дії у поточному році були спрямовані головним чином на:

- забезпечення працездатності колективу;

- виконання річних завдань;

- створення мережі, комплектування груп;

- організацію роботи щодо охоплення навчанням дітей 5річного віку та обліку дітей у мікрорайоні;

Разом з колективом постійно працюю над створенням позитивного іміджу нашого закладу.

 

2.МЕТОДИЧНА РОБОТА

 

       Зміст освітньої роботи в дошкільному закладі в 2018-2019 навчальному році відповідав основним концептуальним положенням Базового компонента дошкільної освіти, яким визначено вимоги до рівня освіченості, розвиненості й вихованості дитини 6 (7) років перед її вступом до школи. Базовий компонент передбачає оволодіння змістом дошкільної освіти впродовж усього періоду дошкільного дитинства і визнає цінність кожного вікового етапу для особистісного розвитку.

Методична робота з педагогічним колективом була спрямована на реалізацію підвищення професійного рівня педагогів, координації зусиль педагогічних працівників ДНЗ на вирішення конкретних педагогічних проблем, обумовлених річними завданнями, а саме:

  • Реалізація основних завдань трудового виховання в процесі організованої  та самостійної предметно - практичної діяльності дошкільників;

  • Формування мовленнєвої компетентності дітей дошкільного віку шляхом інтеграції  у різні  напрямки освітньої діяльності;

  • Створення умов  для   організації  творчо-розвивального  життєвого простору   хлопчика як майбутнього чоловіка, дівчинки – майбутньої жінки. 

       Протягом навчального року проводились педагогічні ради («Про завдання діяльності колективу та пріоритетні напрямки створення іміджу сучасного дошкільного закладу», «Трудове виховання як важливий засіб ранньої соціалізації дітей дошкільного віку», «Використання сучасних інноваційних технологій при розв’язанні проблеми   комунікативно-мовленнєвогорозвитку дошкільників», «Аналіз якості та результативності організації освітньої діяльностіколективу ДНЗ у 2018/2019 навчальному році») семінар «Формування гендерної компетентності як складової життєвої компетентності дітей дошкільного віку»,  семінари-практикуми «Іграшки в гендерному вихованні дітей дошкільного віку», «Розвиток мовленнєвих та комунікативних вмінь дошкільників через інтеграцію різних видів діяльності», круглі столи, педагогічні скриньки, брейн ринги, педагогічний бенефіс тощо. Серед педагогів дуже дієвою та практичною формою роботи були колективні перегляди занять, також було проведено конкурси-огляди:«Green-фентезі» (город на підвіконні),  «Lapbook. Від ідеї до втілення»(багатофункціональний дидактичний посібник). Здійснювалося поповнення інформаційно-методичної бази ДНЗ навчально – виховними програмами,  наочними посібниками, рекомендованими Міністерством освіти і науки України для використання  в ДНЗ у 2018/2019 н.р.

            Сучасний освітній процес не можливий без інноваційного оновлення, залучення нових технологій, їх апробації та адаптації до сучасних вимог нового змісту. Саме тому педагоги закладу дошкільної освіти №14 «Теремок» завжди намагаються йти в ногу з часом, вдосконалювати свій професіоналізм, приймати участь у різних заходах.

        Завідувач ЗДО №14 «Теремок» Варган Г.Ф., та вихователь-методист ЖуковаТ.М. були учасниками регіональної науково-практичної конференції «Педагогічні вектори: В.О.Сухомлинський та сучасність», яка відбулась у жовтні 2018р.

           Вихователі Гончарова С.О., Підкова С.Ю, інструктор з фізичної культури Кім А.А., у грудні місяці 2018р. пройшли навчання за програмою тренінгу «Дивергентне мислення педагога – запорука успішної реалізації завдань національно-патріотичного виховання підростаючого покоління»

         Вихователь-методист Жукова Т.М., практичнй психолог Горбікова Ю.Ю., вихователь Тлока Г.Г., у листопаді місяці 2018р пройшли навчання в проекті професійного розвитку «Соціально-педагогічне партнерство родини та закладу дошкільної освіти»

Заклад має свої педагогічні здобутки, які було оцінено у форматі обласного інтернет-конкурса «Прогресивне дошкілля Луганщии в контексті Нової української школи» - в номінації «Найкращій Європейський досвід» , в якому наш заклад зайняв ІІІ призове місце.

3. АНАЛІЗ ПЕДАГОГІЧНОГО СКЛАДУ

          Дошкільний навчальний заклад у 2018-2019 н.р.був укомплектований педагогічними кадрами, до складу якого входили 12 працівників, серед яких - з вищою освітою – 5 осіб. Мають кваліфікаційну категорію:«спеціаліст другої категорії» - 2, тарифікаційний 11 розряд – 6 осіб. На жаль, сьогодні питання кадрового забезпечення стоїть дуже гостро.

      Упродовж навчального року адміністрація дошкільного навчального закладу приділяла увагу підвищенню фахової майстерності педагогів шляхом відвідування методичних об’єднань, проходження курсів підвищення кваліфікації, складання планів самоосвіти. У 2018-2019 навчальному році проведено атестацію 3 педагогів, за результатами якої відповідають займаній посаді та підвищили розряд до 11 тарифного розряду - вихователь Тлока Г.Г., присвоїли кваліфікаційну категорію «спеціаліст» 2 категорії інструктору з фізкультури Кім А.А., вихователь Підкова С.Ю. відповідає займаній посаді.

          Аналіз даних про педагогічних працівників засвідчує, що колектив дошкільного закладу здатний працювати ефективно, творчо. Більшість педагогів працюють в закладі багато років, вміють доцільно організувати свою діяльність, знаходять творчі шляхи для підвищення рівня освітнього процесу. Вихователі  мають змогу самостійно обирати тему самоосвіти, інноваційну технологію, дітям були створені всі умови для розвитку здібностей через оновлення та створення ігрових осередків.

 

4. ОРГАНІЗАЦІЯ ХАРЧУВАННЯ

ТА МЕДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ

     Для  всебічного розвитку дитини, зміцнення її здоровья - повноцінне та якісне харчування є невід’ємною складовою. Організація харчування в дошкільному навчальному закладі ведеться відповідно до Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 17.04.2006 р. Відповідно до штатного розпису, дошкільний навчальний заклад повністю укомплектовано працівниками, які забезпечують організацію харчування.

         Стан  матеріально–технічного забезпечення харчоблоку  задовільний. В достатній кількості є кухонне обладнання . Завдяки  фінансуванню з  місцевого бюджету міським відділом освіти Лисичанської міської ради було придбано обладнання для харчоблоку, а саме:

  • Промислова електрична м`ясорубка МІМ 300,

  • Морозильна скриня Gorenje.

     Також за рахунок бюджетних коштів ДНЗ забезпечений необхідною кількістю миючих, дезінфікуючих та чистячих засобів.

    Умови для організації харчування в дошкільному закладі задовільні. Харчоблок має необхідне приміщення, забезпечений проточною гарячою та холодною водою. Але є нагальна потреба щодо проведення ремонту – заміни старих електричних, вентиляційних комунікацій, заміна кахельної плитки на стінах та підлозі.

   Вихованці закладу дошкільної освіти №14 «Теремок» отримують 3 разове харчування. Старшою медичною сестрою Мухіною Л.В. складається меню-розкладка з урахуванням двотижневого перспективного меню. З боку завідувача та медичної сестри здійснюється систематичний контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних умов організації харчування. Готуючи страви, кухарі дотримуються технології приготування їжі, нормативного об’єму страв.

       Продукти харчування та продовольча сировина надходходять із супровідними документами відповідно до нормативних вимог. Режим харчування здійснюється відповідно до режиму кожної вікової групи. Треба зазначити, що  харчування дітей здійснюється згідно норм,  є раціональним, збалансованим та різноманітним.

   Організація медичного обслуговування дошкільників здійснюється відповідно до вимог діючого законодавства. Медична сестра проводить профілактичні заходи в тому числі обов’язкові огляди, контроль за станом здоров’я, за фізичним розвитком дітей. Згідно графіку - антропометричні виміри дітей, оформлення довідок до школи.

Для зниження захворюваності дітей колективом ведеться робота, зокрема :

                  1. Організація роз’яснювальної роботи з дітьми та батькамиз профілактики захворювань.

                  2. Контроль за систематичним щепленням дітей.

                  3. Дотримання вимог санітарії.

                  4. Здійснення загартування вихованців.

                  5. Організація фізичного виховання.

                  6. Чітке дотримання режиму.

                  7. Взаємодія медсестри дошкільного закладу з дитячою поліклінікою.

      Дошкільний навчальний заклад забезпечений медикаментами у повному обсязі за рахунок бюджетних та благодійних внесків батьків: медичний кабінет має у наявності пакет для надання невідкладної допомоги, жарознижуючі препарати, пакет препаратів та засобів для надання допомоги при травмах. Працівники дошкільного закладу проходять медичний огляд вчасно, відповідно до встановленого графіку.

             Проводилась санітарно-просвітницька робота серед батьків - санітарні бюлетені, бесіди, консультації індивідуальні та на сайті закладу. Безпосередньо у групах проводилася консультативна робота з батьками щодо оздоровлення дітей вдома та в умовах дитячого садка.

 

6. СИСТЕМА РОБОТИ ЗАКЛАДУ

ЩОДО ПОПЕРЕДЖЕННЯ ТРАВМАТИЗМУ

      Діяльність адміністрації спрямована на виховання в учасників навчально – виховного процесу дошкільного навчального закладу якостей свідомого і обов’язкового виконання правил і норм безпечної поведінки в повсякденній діяльності і в умовах надзвичайної ситуації; формування навиків безпечної поведінки у різних нестандартних ситуаціях, формування знань про правила самозбереження, дорожнього руху, з протипожежної безпеки. В закладі ведеться робота щодо безпеки життєдіяльності працівників. Систематично видаються накази з охорони праці.

 

7. РЕЗУЛЬТАТИ РОБОТИ ЩОДО УКРІПЛЕННЯ

МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНОЇ БАЗИ

          Компетентні педагоги та сучасний дитячий садок – це одна з умов для всестороннього розвитку нашої малечі. Інша з умов, дуже важлива – це наявність матеріально-технічної бази. Я вдячна кожному з вас, хто підтримує розвиток нашого закладу, вкладає свої зусилля, є небайдужим до проблем садочку, адже їх немало.

        Протягом 2018/2019 навчального року активно працювала Рада закладу на чолі з Макогон Олександрою Костянтинівною, яка організовувала роботу з батьківською громадськістю щодо залучення позабюджетних коштів та раціонального їх використанням. Рада закладу вела активну діяльність по залученню батьків до благоустрою території дошкільного закладу та проведенню ремонтних робіт.

Пофарбовано та дизайнерські оформлено у національному стилі центральний вхід в заклад завдяки іниціативі батьківської Ради на чолі з Макогон Олександрою, а також батьків Скорік Поліни (група «Пролісок»).

            Відремонтовано, пофарбовано та дизайнерські оформлено вхід в групу раннього віку «Дзвіночок» батьками цієї групи, а саме родини Малинських, Складан.

Зроблено ремонт в приймальні групи «Ромашка», де теж нанесено на стіну малюнок.

Ігрове та спортивне обладнання на майданчиках пофарбовано.

       Силами батьків групи «Ромашка» на чолі із головою батьківського комітету Риженкової Олени Володимирівні було зроблено заміну кахелю на стінах у мийній кімнаті групи, пофарбовано стелю, замінено освітлення.

              Завдяки батьківській допомозі в групах «Дзвіночок» та «Барвінок» було оббито стару штукатурку на стелі, зашпакльовано та пофарбовано наново.

        Фінансово-господарська діяльність дошкільного навчального закладу упродовж 2018-2019 навчального року здійснювалась за рахунок бюджетних коштів та благодійних внесків батьків дошкільників, завдяки чому була покращена матеріальна база закладу, а саме:

за рахунок бюджетних коштів:

  • було відремонтовано цегляну кладку на даху центрального входу, яка за строком давності вже почала руйнуватися та сипатися (задіяна висотна техніка та фахівці з висотних робіт)

  • встановлення автоматичної пожежної сигналізації

  •  придбання на харчоблок промислової м`ясорубки МІМ 300,

  • придбання морозильної скрині  Gorenje,

  • придбання м`якого інвентарю :

                                        матраци -50 шт.

                                        дитяча постільна білизна – 91 компл

                                        рушники – 91 - компл

  • придбання миючих та чистячих засобів для посуду,

  • дезинфікуючих для туалетних кімнат Сантрі-гель.

  • для проведення дезинфекції Дезактин.

за рахунок благодійних внесків батьків:

  • реконструювання-перепланування музичної зали;

  • ремонт групи «Дзвіночок»

  • ремонт групи «Барвінок»

  • ремонт приймальні групи «Ромашка»

  • ремонт мийної кімнати групи «Ромашка»

  • шпаклювання, фарбування стелі на харчоблоці

  • покладено кахель у процедурній кімнаті медичного блоку, пофарбовані стіни, стеля, поклеєні шпалери,

  • виготовлення стелажу для продуктив у коморі;

  • ремонт електричної підводки до бойлера та встановлення коробу- автомату у групі «Дзвіночок»;

  • придбання карнизу в музичну залу;

  • придбання стійок для сушіння рушників в групі «Пролісок» (3шт.);

  • оснащення педагогічного процесу засобами ІКТ –  аудіо-колонка (група «Дзвіночок»);

  • придбання ноутбука та чохла до нього;

  • придбання багатофункціонального пристрою (ксерокс+копір+сканер);

  • придбання  тканини для оформлення музичної зали до свята 8 березня,

  • придбання  тканини для пошиву дидактичного-динамічного посібника  «Парашут»;

  • придбання  тканини для пошиву  святкових костюмів;

  • придбання двох-ярусного ліжка у групу «Пролісок»;

  • зроблено перегородки в умивальну кімнату групи «Пролісок»;

  • зашито у пластиковий короб каналізаційні комунікації в умивальній кімнаті групи «Пролісок»;

  • придбання господарських товарів як то ведра, тази та інше ; 

  • придбання миючих, чистячих засобів;

  • придбання комплектуючих для встановлення карнизів у підвісну стелю, кріплення для встановлення м`ясорубки, шланги на унітази та для підведення води на харчоблоці;

  • канцелярські товари;

  • заказ в типографії канцелярських книг за зразком, затвердженим нормативними документами (як то табель відвідування дітьми закладу, журнали з охорони праці, книга складського обліку)

  • була проведена підписка періодичних видань, закуплена методична література.

ПІДСУМКИ: 

          Аналізуючи роботу з розвитку дошкільного закладу, створення сприятливих умов для дітей, оцінюючи результати досягнень дошкільного закладу можна зробити такий висновок: у нашому дошкільному навчальному закладі сформовано цілісний освітній простір, в якому дітям надають якісні освітні послуги, піклуються про здоров’я кожної дитини, залучають позабюджетні асигнування для розвитку дошкільного закладу. Санітарно – гігієнічні норми у дитячому садку дотримуються, На постійному контролі перебуває питання раціонального харчування.

                  Щиро дякуємо за надану допомогу всім, хто був небайдужий до наших проблем. А ми з свого боку i надалі будемо дотримуватися самого головного завдання ДНЗ - це охорона життя i здоров'я кожного вихованця i всебічний його розвиток.

               Як керівник ДНЗ №14 «Теремок», я і надалі буду робити все,що залежить від мене для підтримки іміджу закладу, забезпечення належних умов виховання дітей, які відвідують заклад та збільшення їх потенційних можливостей.

Дякую за увагу.

З повагою, Ганна Варган.

bottom of page