
Довідка
За результатами перевірки щодо визначення результативності роботи вихователів та рівня підготовки дітей старшого дошкільного віку до навчання у школі у відповідності до вимог Базового компоненту дошкільної освіти
Дата проведення: з 26.04.2018р.- 08.05.2018р.
Моніторинг за напрямком:«Мовлення дитини»
КЗ «Лисичанський дошкільний навчальний заклад ( ясла-садок) № 14 «Теремок» Лисичанської міської ради Луганської області
Вихователь групи Мільцева Олена Миколаївна стаж роботи 21років, в ДНЗ №14 працює з 2011 року, атестація у 2015р., встановлено 11 т.р. та Мокрищева Ірина Миколаївна стаж роботи 08 років в ДНЗ працює з 2017 році.
Під час перевірки встановлено: кількість дітей старшого дошкільного віку – 24, під час проведення моніторингу були присутні 24 дитини старшого дошкільного віку.
Результати визначення рівня сформованості у дитини старшого дошкільного віку мовленнєвої компетенції у відповідності до вимог Базового компоненту дошкільної освіти наступні :
-
початковий рівень 4 дітей (16,7%)
-
середній рівень 7 дітей (16,7%)
-
достатній рівень 10 дітей (29,2%)
-
високий рівень 3 дітей (12,5%)
Виникають проблеми з таких питань як:
самостійне виконання звукового аналізу слова:
-
Початковий рівень- 6
-
Середній рівень – 6
-
Достатній рівень - 7
-
Високий рівень - 5
будує діалог за запропонованою темою:
-
Початковий рівень- 5
-
Середній рівень – 4
-
Достатній рівень - 10
-
Високий рівень - 5;
уявлення про слово та складову структуру слова та наголос:
-
Початковий рівень - 5
-
Середній рівень – 8
-
Достатній рівень 6
-
Високий рівень – 5.
з 24 дітей 3 дітей неповністю вимовляють всі звуки рідної мови (р,л,ш,ф)
Під час складання описових розповідей за пейзажною картиною, 9 дітей майже не використовують слова – омоніми, синоніми, антоніми; не дотримуються структурних частин розповіді; при складанні сюжетної розповіді за сюжетною картиною виникають труднощі у відтворені подій на картині, діти не придумують назву , не будують речення різного типу.
Моніторинг за напрямком:«Пізнавальний розвиток»
(Логіко-математичний)
КЗ «Лисичанський дошкільний навчальний заклад ( ясла-садок) № 14 «Теремок» Лисичанської міської ради Луганської області.
Під час перевірки встановлено: діти вміють рахувати в межах 10 (різні напрямки),знають суміжні числа, вміють порівнювати множини, вирішують приклади тощо. Але 3 дитини визначають склад числа за допомогою вихователя, 3 дитини не вміють визначати склад числа ; 8 дітей не вміють самостійно вирішувати та складати задачі, 9 дітей - тільки за допомогою вихователя; 24 дитини знають власну дату народження повністю та знають домашню адресу; 18 дітей називають геометричні об’ємні фігури та вміють порівнювати їх за певними властивостями , 6 дітей називають за допомогою вихователя.
Моніторинг проводиться за напрямком:«Особистість дитини»
КЗ «Лисичанський дошкільний навчальний заклад ( ясла-садок) № 14 «Теремок» Лисичанської міської ради Луганської області
Під час обстеження дітей на виконання ними основних рухів виявлено, що 70,5 % дітей володіють основними рухами на достатньому рівні; 28,6 % дітей не мають навиків стрибків зі скакалкою, не вміють лазити по канату довільним способом 33,3 %.
Діти мають навички виконувати вправи на рівновагу «ластівка», мають достатній рівень знань дітей про основи здоров’я, називають спортивні ігри, правила ігор знають не повністю.
Моніторинг проводиться за напрямком:«Дитина і соціум»
КЗ «Лисичанський дошкільний навчальний заклад ( ясла-садок) № 14 «Теремок» Лисичанської міської ради Луганської області
Встановлено: діти володіють знаннями та навичками ознайомлення з предметним світом та соціальним середовищем на високому рівні (33,3 %) , інші діти орієнтуються на допомогу вихователя ; діти називають тільки найпоширеніші професій та їх функціонального призначення; виникають труднощі у визначенні призначення видів транспорту.
Моніторинг проводиться за напрямком:«Дитина і природа»
КЗ «Лисичанський дошкільний навчальний заклад ( ясла-садок) № 14 «Теремок» Лисичанської міської ради
Встановлено: діти володіють знаннями та навичками ознайомлення з природним довкіллям на високому рівні (33,3 %); виникають труднощі у поясненні кругообігу води в природі без схеми або малюнка (45,5 %); діти мають уявлення про рослини найближчого оточення , називають види дерев, квітів, грибів; називають види тварин, їх спосіб життя тощо; мають елементарні уявлення про Космос.