top of page

Довідка

За результатами перевірки щодо визначення результативності роботи вихователів та рівня підготовки дітей старшого дошкільного віку до навчання у школі у відповідності до вимог Базового компоненту дошкільної освіти

Дата проведення: з 19.04.2021р.-23.04.2021р.

            Під час перевірки встановлено: кількість дітей старшого дошкільного віку – 22,під час проведення моніторингу були присутні 22 дітей старшого дошкільного віку.

Результати визначення рівня сформованості у  дитини старшого дошкільного віку мовленнєвої компетенції у відповідності до вимог Базового компоненту дошкільної освіти наступні :

Виникають проблеми з таких питань як:

  • самостійне виконання звукового аналізу слова:

початковий рівень- 6

Середній рівень – 6

Достатній рівень - 5

Високий рівень - 5

  • будує діалог за запропонованою темою:

Початковий рівень- 3

Середній рівень – 4

Достатній рівень - 10

Високий рівень - 5;

  • уявлення про слово та складову структуру слова та наголос

початковий рівень - 5

Середній рівень – 6

Достатній рівень 6

Високий рівень – 5.

  • з 22 дітей 6 дітей неповністю вимовляють всі звуки рідної мови (р,л,ш,ф)

  • Під час складання описових розповідей за пейзажною картиною, 9 дітей  майже не використовують слова – омоніми, синоніми, антоніми;  не дотримуються структурних частин розповіді; при складанні сюжетної розповіді за сюжетною картиною виникають труднощі у відтворені подій на картині, діти не придумують назву , не будують речення різного типу.

 

Моніторинг за напрямком:«Пізнавальний розвиток» (Логіко-математичний)

Під час перевірки встановлено:  діти вміють рахувати в межах 10 (різні напрямки),знають суміжні числа, вміють порівнювати множини, вирішують приклади тощо. Але 3 дитини визначають склад числа за допомогою вихователя, 3 дитини не вміють визначати склад числа ; 4 дитини не вміють самостійно вирішувати та складати  задачі, 9 дітей - тільки за допомогою вихователя; 18  дітей знають власну дату народження повністю та знають домашню адресу; 18 дітей називають геометричні об’ємні фігури та вміють порівнювати їх за певними властивостями , 4 дітей називають за допомогою вихователя.

 

Моніторинг проводиться за напрямком:«Особистість дитини»

Під час обстеження дітей на виконання ними основних рухів виявлено, що 54,5 % дітей володіють основними рухами на достатньому рівні. Але виникають проблеми  при лазінні по канату, діти недостатньо володіють технікою (13 (59%) дітей початкового рівня, 8 (36,3%) дитини достатнього рівня), 1 (4,6%) дитина середній рівень; таж сама ситуація у стрибках зі скакалкою.

    Діти мають навички виконувати вправи на рівновагу «ластівка», мають достатній рівень знань дітей про основи здоров’я, називають спортивні ігри,  правила ігор знають не повністю.

 

Моніторинг проводиться за напрямком:«Дитина і соціум»

Встановлено: діти володіють знаннями та навичками ознайомлення з предметним світом та соціальним середовищем на високому  рівні (22,7 %) , інші діти орієнтуються на допомогу вихователя ; діти називають тільки найпоширеніші професій та їх функціонального призначення; виникають труднощі у визначенні призначення видів транспорту.

 

Моніторинг проводиться за напрямком:«Дитина і природа»

Встановлено: діти володіють знаннями та навичками ознайомлення з природним довкіллям на високому рівні  (27,3 %); виникають труднощі у поясненні кругообігу води в природі без схеми або малюнка (45,5 %); діти мають уявлення про рослини найближчого оточення , називають види дерев, квітів, грибів; називають види  тварин, їх спосіб життя тощо; мають елементарні уявлення про Космос

bottom of page